Pred dobrimi devetimi leti so se v območnem združenju vojnih veteranov za Slovenijo Idrija-Cerkno odločili, da organizirajo literarni natečaj za učence zadnje triade osnovnih šol v idrijski in cerkljanski občini. Namen projekta, ki nosi naslov Tudi pri nas je potekalo osamosvajanje Slovenije je ohranjanje spomina na osamosvojitveno vojno in prenos spoznanj, občutkov in dejstev povezanih z nastajanjem naše države na mlajše rodove. V teh letih je nastalo preko 250 prispevkov učencev osnovnih šol iz Cerknega, Spodnje Idrije, Idrije in Črnega Vrha in jih je združenje objavilo v svojih vsakoletnih publikacijah. Naša šola se je tudi letos pod mentorstvom učitelja Romana Eberlinca odzvala povabilu k sodelovanju. V letošnji publikaciji so tako objavljeni prispevki naših sedmošolcev Boža Bizjaka, Lina Čadeža, Jane Močnik, Tie Močnik, Kristine Pirih, Klare Razpet, Julije Seljak in Kristjana Šturma. Za najboljši prispevek pa so člani literarne komisije izbrali prispevek Zoje Pavlin. Priznanja in nagrade so danes učencem izročili predsednik območnega združenja Marjan Platiše, predsednik razpisne komisije Zorko Velikanje in dolgoletni koordinator projekta Marko Mikuž. Vsem dobitnikom priznanj, iskrene čestitke.

(Skupno število obiskov 448, 1 obiskov danes)
Dostopnost