SPREMEMBE ODLOKOV

Mar 7, 2022 | Novice-šola, VRTEC-NOVICE

V preteklem mesecu se je spremenilo več uredb, ki so zelo vplivala na način naših življenj v preteklih letih. Na podlagi Odloka o prenehanju veljavnosti Odloka o izjemah od karantene na domu po visoko tveganem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni Covid-19 (Ur.l.RS, št. 21/22), je z 19. 2. 2022  ukinjena odreditev karantene za osebe, ki so bile v visoko tveganem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni Covid-19. Z ukinitvijo ukrepa odrejanja karantene za otroka, ki je bil v visoko tveganem stiku z okuženo osebo, ni več podlage za priznanje pravice oprostitve plačila staršev za vrtec za dneve odsotnosti otroka v vrtcu iz razloga karantene in izolacije po 102. členu Zakona o začasnih ukrepih za omilitev in odpravo posledic Covid-19; Ur.l.RS, št. 15/20; v nadaljevanju: ZZUOOP).

Na področju vzgoje in izobraževanja je spremenjeno tudi določilo glede nošenja zaščitnih mask. Od 5. 3. 2022, uporaba zaščitne maske v vrtcu ni več obvezna za strokovne delavce in druge zaposlene. Za vse zunanje obiskovalce je maska še vedno priporočljiva, ob daljših obiskih kot so pogovorne ure pa obvezna.