TEDEN OTROKA PRI MRAVLJICAH

Avtor: | Okt 15, 2021 | VRTEC-NOVICE

V tednu otroka, ki je potekal od 4.10. – 8.10., je bilo v naši igralnici še posebej veselo. Tema letošnjega tedna otroka je bila RAZIGRAN UŽIVAJ DAN. Čeprav nas vreme v tem tednu ni razveseljevalo s toplimi sončnimi žarki, smo si razigran teden pričarali kar v igralnici. Na obisku smo imeli pajka Pika, kateremu smo pomagali splesti prav posebno mrežo in z njo hkrati spoznavali kaj nas veseli, s čim se najraje igramo. Obiskala  sta nas policista, ki sta nam predstavila delo ter pokazala pripomočke in delovno opremo. Naše gibalne spretnosti smo preiskusili na poligonu s premagovanjem  različnih ovir. Spoznali smo tudi novo športno zvrst – plezanje in imeli priložnost videti in preiskusiti plezalno opremo na plezalni steni v telovadnici osnovne šole ob pomoči vzgojitelja Davida, ki je hkrati tudi vaditelj plezanja. To nam je bilo tako všeč, da bomo v prihodnosti zagotovo ponovili. Naslednji teden pa smo izvedli še skupni pohod s skupino Metulji. Meglo smo preganjali čez  Brce in šli soncu naproti proti Trebenčam, vračali pa smo se mimo Mostanije v vrtec. Imeli smo krasen dan, ki je bil obdan z veliko sonca, dobre volje in prijateljstva.