V torek, 24. septembra smo na naši šoli izpeljali tehniški dan za šestošolce. Cerkljanskim šestošolcem so se letos pridruržili njihovi vrstniki z osnovnih šol Spodnja Idrija, Idrija in Črni Vrh. Tehniški dan je bil v znamenju prometa in prometne varnosti. Pri izvedbi poučnih delavnic so sodelovali policisti s Policijske postaje Idrije, zdravstveno osebje ZD Idrija, Gorska reševalna služba, predstavniki Avto moto zveze Slovenije, z odlično ohranjenim starodobnim vozilom pa se nam je predstavilo tudi cerkljansko društvo šoferjev in avtomehanikov. Svoja znanja in opremo je učencem predstavilo tudi PGD Cerkno in demonstriralo primer reševanja ponesrečenca v prometni nesreči.

Po zaključku reševalne akcije so poškodovano vozilo odpeljali s posebnim vlečnim vozilom.

Učenci so se v okviru različnih delavnic seznanili z nalogami, ki jih na področju prometa in prometne varnosti ter različnih preventivnih akcij opravljajo tudi druge ustanove in društva. Prav vsem gre iskrena zahvala za sodelovanje.

Policijska postaja Idrija

Zdravstveni dom Idrija

Gorska reševalna služba Slovenije

Avto moto zveza Slovenije

Društvo šoferjev in avtomehanikov Cerkno

Na kolesarskem poligonu in pri reševanju kolesarskega izpita.

 

 

(Skupno število obiskov 911, 1 obiskov danes)
Dostopnost