V ponedeljek, 4. 4. 2022, se je na naši šoli drugo leto zapored odvijalo tekmovanje v recitiranju decimalk števila pi. Tekmovanja se je udeležilo 10 tekmovalk in tekmovalcev od 6. do 9. razreda.
Učenci so svoje znanje pokazali pred tričlansko učiteljsko komisijo in pred kar lepim številom učencev, ki so z navdušenjem opazovali in poslušali svoje vrstnike.

Na letošnjem tekmovanju smo dobili tudi novo šolsko rekorderko. To je Nika Svetik iz 7. b razreda, ki je navdušila in odrecitirala kar 712 decimalk. Ob njenem nastopu smo vsi poslušalci obnemeli in komajda sledili hitremu recitiranju, ki nam ga je prikazala.

Drugo mesto je dosegel Matija Likar iz 7. a razreda, ki je odrecitiral 587 decimalk, tretje mesto pa je zasedla dosedanja šolska rekorderka Sara Bavcon iz 9. b razreda, ki je v pravilnem zaporedju povedala 134 decimalk.

Rezultati vseh tekmovalcev so sledeči:

Ajda Škvarča 6. a                                          9 decimalk
Robi Mlakar 6. a                                            12 decimalk
Klara Kumar 6. a                                           27 decimalk
Tajda Lahajnar 6. a                                       45 decimalk
Tian Treven 8. a                                            46 decimalk
Karin Tacer 6. b                                             54 decimalk
Ines Purgar 6. b                                             60 decimalk
Sara Bavcon 9. b                                           134 decimalk
Matija Likar 7. a                                            587 decimalk
Nika Svetik 7. b                                              712 decimalk

Vsem tekmovalcem čestitamo za dosežene rezultate, obenem pa vse učence vabimo, da se prihodnje leto preizkusite v pomnjenju števil in se udeležite tekmovanja v recitiranju decimalk števila pi.