​Spoštovani starši,

S strani MIZŠ in NIJZ smo prejeli zaprosilo, da vam posredujemo naslednje informacije. Zaradi močno povečanega števila karanten, prihaja do zamika pri pošiljanju sporočil s strani NIJZ glede karanten. Prejeti seznami visokorizičnih kontaktov so obravnavani po vrsti, glede na čas prejema. Šole bomo še naprej ravnale v skladu z navodili. To pomeni, da bomo ob potrjeni okužbi pričeli z izobraževanjem na daljavo.
Starši oziroma zakoniti zastopniki pa boste napotitev v karanteno na domu za svoje otroke s strani NIJZ, prejeli nekaj dni po pričetku izobraževanja na daljavo. Pridobitev Izjave o seznanitvi z napotitvijo v karanteno na domu (eUprava) je možna tudi za nazaj. Zato ta časovni zamik ne predstavlja ovire pri pridobivanju uradnega dokumenta, iz katerega izhajajo pravice.
V prihodnjem tednu se obetajo tudi spremembe glede odrejanja karanten za oddelke in dolžina karantene. O spremembi vas bomo obvestili preko šolske spletne strani.

Lep pozdrav,
Mitja Dežela