Spletna stran naše šole je pomemben informacijski kanal, preko katerega obveščamo učence, starše in širšo skupnost o aktivnostih, ki se odvijajo na naši šoli in vrtcu. Na globalnem omrežju smo z našo spletno stranjo prisotni že dobrih 18 let. Ta se je skozi leta spreminjala, posodabljala in sledila tehničnemu razvoju spletnega okolja. Če smo leta 2004 pričeli z objavo bolj preprostih novic, so ta skozi leta postajala, tako vsebinsko kot tudi oblikovno, tehnično vse zahtevnejša. Od leta 2004 do 6. decembra 2022 smo v svet poslali 3.462 novic, kar je v povprečju 192 na šolsko leto oz. 1 novico na šolski dan. Težko bi sicer ocenili, koliko obiskovalcev je prebiralo naše novice, saj v preteklosti statistični mehanizmi še niso bili tako dobro razviti. Od leta 2019 dalje, ko je bila pod mentorstvom učiteljice Irene Zajc in zunanjega sodelavca Braneta Breliha na splet postavljenja prenovljena spletna stran, pa je tudi ta podatek lažje merljiv. Dnevno spletno stran šole in vrtca obišče nekaj več kot 300 obiskovalcev. Spletno okolje doživlja izjemen razvoj, številne novosti postajajo tudi sestavni del vzgojno-izobraževalnega dela. Pomemben del, ki mu na naši šoli namenjamo veliko pozornosti pa je tudi preventiva, saj spletno okolje s svojimi socialnimi medmrežji in drugimi storitvami ne ponuja zgolj pozitivnih učinkov, ampak tudi marsikatero nevarnost. Na tem področju se morajo učenci, učitelji, kakor tudi starši, vseskozi izobraževati. Z novim koledarskim letom bomo na naši šolski strani uvedli tudi manjšo novost oz. popestritev. Kaj to je, pa v spodnjem zvočnem prispevku. Vabljeni k poslušanju.

1# podcast; Kaj sploh je podcast? (objavljeno 6.12.2022, pripravila: Ajda Škvarča, Gašper Božič Lapanja)

(Skupno število obiskov 176, 1 obiskov danes)
Dostopnost