1.oktobra je na naši šoli potekal program Jumicar za učence od 3. do 5. razreda in sicer v okviru projekta Tedna mobilnosti, ki je potekal že v septembru. Program Jumicar otroke poučuje, kako se vesti v prometnem okolju tako, da so postavljeni v vlogo voznika in doživljajo dogodke na način, kot jih opaža in zaznava voznik v pravem prometu. V teoretičnem delu, ki je trajal približno pol ure, so se učenci seznanili s prometnimi znaki in predpisi, vse to pa so utrdili v praktičnem delu. Praktični del je potekal na poligonu, kjer je bilo postavljenih več križišč in prometnih znakov. Promet na poligonu je usmerjal strokovnjak, ki je učence opozarjal na napake in jim razložil, kako ravnati v določenih situacijah. Učenci so dobili nova in utrdili že znana znanja o prometu. Program je financirala Občina Cerkno na pobudo občinskega Sveta za preventivo v cestnem prometu.

(Skupno število obiskov 263, 1 obiskov danes)
Dostopnost