V mesecu maju so učenci, ki obiskujejo interesno dejavnost Obdelava gradiv, izdelovali mozaike.

Mentorja iz podjetja Marmor Hotavlje sta najprej predstavila njihovo podjetje, nato pa sta učencem podala navodila za izdelavo mozaika. Na začetku so učenci morali skicirati idejno zasnovo, ki je morala ustrezati določenim meram. To skico so prenesli na prav posebno aluminijasto podlago, ki je služila kot osnova za mozaik. Na omenjeno podlago so nato lepili kamenčke raznih barv in nastali so čudoviti mozaiki. Na koncu so med kamenčke dodali še fugirno maso, izdelke očistili in jih odnesli domov.
Mentorja sta učencem na koncu delavnice podelila še priznanja in majice z logotipom njihovega podjetja. Na tem mestu bi se radi zahvalili podjetju Marmor Hotavlje, da so bili pripravljeni izpeljati delavnico na naši šoli in se že veselimo nadaljnjega sodelovanja.

(Skupno število obiskov 200, 1 obiskov danes)
Dostopnost