Mesec marec je bil za učence podaljšanega bivanja iz 1.razreda zelo ustvarjalen. Ustvarili smo posebne lončke, iz katere smo skuhali pravljico, šopek pomladnih rož ter vizitko s posebnim posvetilom za naše mame. Posvetili smo še več časa prijazni igri med prijatelji, pomoči med sošolci ter dobrim medsebojnim odnosom. Pri igri se nam je pridružila lisička, ki ji včasih z veseljem kaj preberemo iz knjige, skrivoma povemo kakšno skrivnost ali jih celo napišemo in narišemo pismo. Z veseljem smo se igrali na igrišču ter odšli na ogled šolskega vrta. Pri pouku smo se učili o vremenu, zato smo v podaljšanem bivanju poslušali pravljico VREMENOSTROJ (Velikonja Tamara), ter se pogovorili, kaj vse lahko počnemo, ko sije sonce, pada dež, sneži…Izdelali smo svoj vremenostroj iz odpadnega materiala. Ustvarjalnost nas spodbuja, da se naučimo še kaj novega na zelo zabaven način.