​Lučke že svetijo na ulicah, bleščice se lesketajo na okraskih, diši po cimetu, na radiu pa se vrtijo znane melodije. Prazniki so že skoraj tu. Čakamo le še nekaj snega, ki bi pričaral pravo zimsko razpoloženje. Da bi bili novoletni prazniki še lepši, smo v četrtek, 8.decembra 2022 za učence predmetne stopnje izvedli prednovoletne delavnice. Učenci so ustvarjali najrazličnejše novoletne motive, okraske, po šoli se je širil tudi prijeten vonj po piškotih. Kot že vrsto let, bomo tudi letos skupaj z rokodelskim društvom Driklc, nekaj izdelkov razstavili tudi na tradicionalni božični razstavi. Ta bo v cerkljanskem muzeju od četrtka, 22. decembra do nedelje, 15. januarja 2023. Vljudno vabljeni k ogledu.

Učenke in učenci mladinskega pevskega zbora Osnove šole Cerkno, pod taktirko zborovodkinje Vanje Lampič ogrevajo naša srca, kličejo sneg in ustvarjajo čudovito prednovoletno vzdušje. Vabimo k poslušanju.

3# podcast; Mladinski pevski zbor OŠ Cerkno, Naj sneži (objavljeno 9.12.2022)