V torek, 20. septembra 2022 smo v okviru Evropskega tedna mobilnosti na naši šoli, za učence osmih in devetih razredov, pripravili prav posebno delavnico. Pridružil se nam je Žiga Breznik, ambasador Zavoda VOZIM, predavatelj, mož, oče, strasten športnik, ki je pri svojih zgodnjih dvajsetih letih doživel hudo prometno nesrečo. Ta ga je prikovala na invalidski voziček, vendar pa kot sam pravi, zaradi nesreče in invalidnosti ni nikoli obupal. Nasprotno, sprejel je situacijo in jo obrnil sebi v prid. Je začetnik kolesarjenja in smučanja prilagojenega invalidom pri nas, udeležil pa se je tudi paraolimpijskih iger v Torinu, kjer je nastopil v monoski kategoriji. Skupaj z Zavodom VOZIM se posveča predavanjem, ki ozaveščajo predvsem mlade udeležence v cestnem prometu o pomembnosti varne ter odgovorne vožnje, o nevarnostih in žal prepogostih žalostnih posledicah, kot rezultat neodgovornih ravnanj. Pa ne samo to, cilj njegovega sedelovanja s šolajočo mladino je spraviti mlade na športno in pozitivno življenjsko pot.

Kaj bi moral slišati vsak posameznik, preden se usede v avtomobil, na motor, kolo ali skiro?
Žiga: “Nas, Zavod VOZIM in zgodbe, ki jih člani delimo!”

(Skupno število obiskov 271, 1 obiskov danes)
Dostopnost