​Ob zaključku šolskega leta smo se prvošolci in učenci POŠ Šebrelje z avtobusom odpeljali v Ljubljano. Vožnja je bila pestra in razgibana. Uživali smo v pogledu skozi okna avtobusa, najbolj pa smo se razveselili različnih prevoznih sredstev, ki so drvela mimo nas. Naš cilj je bil Minicity – tematski park v podobi majhnega mesta, ki ga gradijo ulice, ceste, hiše in zeleni park. Obiskali smo lahko različne tematske kotičke, v katerih smo s pomočjo didaktičnih iger spoznavali različne poklice in pridobivali uporabna znanja za vsakodnevno življenje. Lahko smo se preizkusili v vlogi gradbenikov, novinarjev, zdravnikov, medicinskih sester, prodajalcev, policistov in še mnogih drugih poklicev. Velika igralnica in adrenalinski park pa sta pričarala posebej velike nasmehe na naše obraze. Vsi smo enotnega mnenja, da je bil izlet odličen. Želeli bi spremeniti samo eno stvar, obisk v Minicityu bi podaljšali še vsaj za par uric.