S strani MIZŠ smo prejeli nove usmeritve, ki jih je vlada RS sprejela 3. marca 2021 in začnejo veljati z jutrišnjim dnem. Nov odlok določa, da je obvezna uporaba zaščitnih mask tudi v razredih za vse učence od 6. do 9.razreda. Maske morajo priskrbeti starši. V primeru, da otrok masko pozabi doma, mu jo bomo za tisti dan priskrbeli na šoli. Z vidika preprečavanja širjenje okužbe, bomo na naši šoli usmeritve dosledno upoštevali. Trenutne razmere v našem kraju, nas z rastjo števila okuženih tako pri otrocih kot tudi pri odraslih v zadnjih dneh opominjajo, da moramo biti na samozaščitne in preventivne ukrepe še kako pozorni. Starše pozivamo, da so tudi ob porastu sezonskih obolenj pozorni na zdravje svojih otrok in se o nadaljnjih zdravstvenih aktivnostih posvetujete s pediatrom. V šolo lahko prihajajo samo zdravi otroci. V primeru, da je otrok ali starš pozitiven na SARS-CoV-2, nas prosimo o tem nemudoma obvestite (informacijo posredujte razredniku). Otrok mora v tem primeru ostati doma, to pa velja tudi za njegove bratce ali sestrice, ki obiskujejo šolo ali vrtec. Le tako bomo lahko ohranili učno-vzgojno okolje zdravo in varno za vse udeležence.

(Skupno število obiskov 213, 1 obiskov danes)
Dostopnost