V četrtek, 11. 6., se je 6 devetošolk, ki so vsa leta osnovne šole pridno brale za Bevkovo bralno značko, odpravilo na nagradni ogled filma v Idrijo. ZPM Idrija že vrsto let skrbi za nagrajevanje mladih bralcev.

Program Bralna značka je program Zveze prijateljev mladine Slovenije, ki spodbuja prostovoljno branje v prostem času in si prizadeva za dvig bralne pismenosti posameznikov in družbe v celoti. Poteka kot dopolnilo k pouku slovenskega jezika in književnosti ter dejavnostim šolskih knjižnic.

Kot nagrado za uspešno branje je Zveza prijateljev mladine Idrija za zlate bralce vsako leto organizirala nagradni izlet. Ker skupen izlet otrok iz različnih osnovnih šol letos ni bil izvedljiv, si je 43 najbolj pridnih bralcev iz osnovnih šol Cerkno, Spodnja Idrija, Idrija in Črni Vrh ogledalo film Kickbokserka.

Zlatim bralkam čestitamo za vztrajnost in upamo, da jim bodo knjige tudi v naprej prinašale veliko veselja.