ARHIV NOVIC

OBISK KEKČEVE DEŽELE

OBISK KEKČEVE DEŽELE

V petek, 07. 06. 2024, smo se z otroki iz skupin ribice, metulji in mravljice odpravili na izlet v Kekčevo deželo. Ob 8.00 smo se z avtobusom odpeljali proti Kranjski Gori. Vožnja nam je ob prepevanju pesmi, pogovorih in smehu hitro minila. Ob prihodu smo najprej...

več...
CICI PLANINCI

CICI PLANINCI

​Tudi v letošnjem šolskem letu smo v okviru interesnih dejavnosti sodelovali s PD Cerkno. Otroci vključeni v CICI PLANINCE, so se pod vodstvom vodnikov PD povzpeli na več vrhov naše prelepe Cerkljanske in širše okolice. V jesenskem času so šli v Gopalše in iz Gorji...

več...
GUSARSKI DNEVI

GUSARSKI DNEVI

V dneh od 18. do 21. junija so se v vrtcu odvijali Gusarski dnevi. Igrišče je oživelo, otroci iz vseh oddelkov so se družili in pripravljali na tople poletne dni. Igro so popestrili pesek, voda, izdelovali smo gusarske kape in preveze, se vozili s kolesi, še najbolj...

več...
NAPIHLJIVI UTRINEK

NAPIHLJIVI UTRINEK

V teh dneh v vrtcu potekajo Gusarski dnevi. Igrišče je polno otroškega direndaja in veselja. K temu je letos velikodušno pripomoglo podjetje Napihljivi utrinek. Velikodušno so nam namreč donirali izposojo napihljivega igrala - Morski svet, za čas našega gusarskega...

več...
PIŠKOTEK NEANDERTALČEVA PIŠČAL

PIŠKOTEK NEANDERTALČEVA PIŠČAL

V okviru projekta Turizem in vrtec smo letos v skupini Ježki ustvarjali kulinaričen spominek s trajnostnim pridihom. Dejavnosti  so potekale prek celega leta. V sklopu teme KDO SEM IN KJE ŽIVIM smo obiskali TIC in iskali informacije o Cerknem kot turistični...

več...

NAPIHLJIVI UTRINEK

V teh dneh v vrtcu potekajo Gusarski dnevi. Igrišče je polno otroškega direndaja in veselja. K temu je letos velikodušno pripomoglo podjetje Napihljivi utrinek. Velikodušno so nam namreč donirali izposojo napihljivega igrala - Morski svet, za čas našega gusarskega...

PIŠKOTEK NEANDERTALČEVA PIŠČAL

V okviru projekta Turizem in vrtec smo letos v skupini Ježki ustvarjali kulinaričen spominek s trajnostnim pridihom. Dejavnosti  so potekale prek celega leta. V sklopu teme KDO SEM IN KJE ŽIVIM smo obiskali TIC in iskali informacije o Cerknem kot turistični...

DRUŽENJE PRI PIKAPOLONICAH

V torek, 28.5. 2024, na Dan sonca, smo Pikapolonice povabile svoje starše na druženje in ustvarjanje. S tem dnem smo se vključili tudi  v projekt Varno s soncem ter se seznanili z pozitivnimi in negativnimi učinki sončnih žarkov za naše telo oz. zdravje. Naredili smo...

TERMALKOVA PUSTOLOVŠČINA

V torek, 28. 05. 2024, so se otroci iz skupin Ribice, Metulji in Mravljice odpravili na Termalkovo Pustolovščino. Pot smo začeli v Turistično informacijskem centru, kjer je vsak otrok prejel zgibanko z zemljevidom, prvi namig za skrito geslo ter prvi žig. S pomočjo...

SPREMEMBA CENE VRTCA

23. maja je cerkljanski občinski svet obravnaval več različnih tematik, med drugim tudi spremembo cene vrtca. Zaradi višanja stroškov dela v preteklem letu, je na seji povišal tudi cene oskrbnin otrok v vrtcu Peter Klepec. Zvišanje cen programov, ki bo veljalo od 1....

VRTEC V NARAVI – KMETIJA PODMLAČAN

Predšolski otroci skupin ribic, metuljev in mravljic smo se od 22. 4. do 24. 4. odpravili na turistično kmetijo Podmlačan. Po daljši vožnji z avtobusom smo prispeli v Jarčje Brdo, kjer nas je toplo sprejela družina Debeljak. Čakal nas je pester program, od ogleda...

Gozdni vrtec ostaja med nami

Naš vrtec se je v Mrežo gozdnih vrtcev in šol Slovenije vključil v šolskem letu 2021/2022, tako, da sedaj aktivno sodelujemo v mreži že tretje leto. Tudi število aktivno sodelujočih skupin se je lepo povečalo s sodelovanjem v projektu ter še dodatnim raziskovanjem kaj...

Na obisku v lovskem domu

Ker smo v gozdu srečali veliko majhnih živalic in se pogovarjali o večjih, ki živijo v gozdu pa jih ne vidimo, ker se skrivajo pred nami, smo se odločili, da povprašamo lovce, kako oni skrbijo za živali in kaj lovci sploh počnejo v gozdu. Zato smo se dogovorili za...

IZVIRČKI USPEŠNO ZAKLJUČILI PEVSKO LETO

V letošnjem šolskem letu je v okviru dopolnilnih dejavnosti vrtca deloval pevski zborček »Izvirčki«. Petnajst nadobudnih pevcev je na pevskih vajah spoznavalo najrazličnejše pesmi. Pridobivali so tudi izkušnje prepevanja ob spremljavi klavirja, kitare, bas kitare ter...

Arhiv po mesecih

(Skupno število obiskov 4.715, 2 obiskov danes)
Dostopnost