JEŽKI NA POHODU

Avtor: | Mar 9, 2021 | VRTEC-NOVICE

​V četrtek, 4.3.2021 smo se Ježki odpravili na orientacijski pohod v sklopu Gibalno-športnega programa Mali sonček.

Po krajši uganki, da se povzpnemo na bližnji hrib, na katerega pogosto zahajamo, smo se odpravili proti Brcem. Od tam smo imeli prelep razgled na Cerkno, si pogledali, kje stoji naš vrtec in opazovali najvišji hrib na Cerkljanskem, Porezen. Seveda bi se povzpeli nanj, smo bili samozavestni.

Nato smo se odpravili naprej in iskali enoslednico, bližnjico, ki bi nas pripeljala  v Galež. Ko smo jo našli, smo se v četici sprehodili po njej in opazovali spomladanske travniške rožice, lesne gobe, izruvano drevo in »igrišče za konje« – manežo. V Galež smo si ogledali še sušilnico sadja-pajštvo in doma narejeno lestev za mačka.

Pot nas je vodila v gozd. Tam smo poslušali ptičje petje, opazovali drevesa, jesenske plodove in skale, na prvem križišču pa smo zavili desno in se povzpeli na Melino. Na Melini smo si privoščili krajši počitek, pijačo in imeli lep pogled na Trebenče in cerkev Sv. Jošta.

Potem smo se vrnili nazaj v Galež, šli počasi po poti do Brc in v vrtec na kosilo.

Bilo nam je lepo in komaj čakamo naslednji pohod.

Nekaj utrinkov si lahko pogledate na spodnjih fotografijah:

(Skupno število obiskov 314, 1 obiskov danes)
Dostopnost