KRUH, MED, MASLO, MLEKO, JABOLKO TUDI V NAŠEM VRTCU

Avtor: | Nov 24, 2019 | VRTEC-NOVICE

Vsako leto, tretji petek v mesecu novembru praznujemo DAN SLOVENSKE HRANE.  V okviru praznovanja pa smo tudi v našem vrtcu otrokom pripravili TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK.

Vsi otroci  našega vrtca so v petek 15.11.2019 zajtrkovali zdrav zajtrk – domač kruh, med, maslo, mleko ter jabolko, vse od lokalnih pridelovalcev.  Najstarejše  skupine otrok (pikapolonice, ježki, ribice in metulji) pa so si v avli osnovne šole ogledali tudi tržnico domačih čebelarjev ter pridelovalca domačega masla. Vsako leto z zanimanjem prisluhnemo čebelarjem, kako pridobivamo med. Letos pa smo si ponovno lahko ogledali kako iz domačega mleka nastane maslo. Več v foto utrinkih…

 

(Skupno število obiskov 272, 1 obiskov danes)
Dostopnost