POHOD PIKAPOLONIC

Avtor: | Mar 9, 2021 | VRTEC-NOVICE

Ko se je vreme otoplilo in je končno posijalo sonce, smo to brž izkoristili in se odpravili na izlet. V vrtcu smo skupaj pripravili nahrbtnik in vanj zložili vse potrebno za pohod v naravo.

Odpravili smo se takoj po zajtrku in se zagrizeno zagnali v klanec proti Brcam. Po poti smo opazovali spomladanske cvetlice, živali in spremljali kako se Cerkno pod nami vedno manjša. Otroci so po poti (po njihovih besedah) pridobili veliko mišic in porabili precej energije, zato smo se ustavili na travnati jasi pri vodnem zbiralniku. Tam smo se pokrepčali s sadjem in sokom. Otroci so imeli možnost raziskovanja po gozdu, kjer so tekli, plezali po koreninah, kuhali s palicami in storži, skakali po štorih, igrali pa smo se tudi gibalno igro En kovač konja kuje, preko katere so otroci utrjevali štetje do 10.

Nazaj smo se odpravili do ceste, ki vodi proti Labinjam in se utrujeni vrnili nazaj v Cerkno.