SPREMEMBE NA PODROČJU POPOLDANSKE MALICE V ŠOLSKEM LETU 2020/21

Avg 31, 2020 | VRTEC-NOVICE

​V šolskem letu 2019/20 je bila na sejah sveta staršev velikokrat predstavljena problematika prehrane v vrtcu, sploh popoldanskih malic. Zato smo se odločili, da v novem šolskem letu, 2020/21 uvajamo spremembe na področju organizacije popoldanskih malic. Otroci, ki so vključeni v celodnevni A program in bodo domov odhajali pred razdelitvijo popoldanske malice, bodo ob odhodu prejeli malico v obliki sadja. S tem bodo otroci, ki bodo popoldansko malico zaužili v vrtcu, deležni kakovostnejše malice, ki ne bo temeljila na majhnih porcijskih oblikah pakiranja. To je bilo do sedaj neizbežno, če smo hoteli zagotoviti za vse enako malico. V prihodnje se bomo trudili, da bo popoldanska malica vsebovala več jedi, pripravljenih v naši kuhinji oziroma bo večkrat vsebovala produkte iz lokalne pridelave.

Mojca Sedej Selak