TU SEM DOMA

Avtor: | Jun 28, 2021 | VRTEC-NOVICE

V skupini Metulji smo spoznavali Slovenijo, še posebej cerkljansko občino. Naredili smo zemljevid ter se seznanjali kje se nahajajo kraji kjer stanujemo. Spoznavali smo tudi naravne, kulturne in kulinarične znamenitosti naše občine. Podrobneje smo spoznali naše najstarejše glasbilo, kraj pesnika in pisatelja Franceta Bevka ter nekaj njegovih del, pomembne stavbe v kraju ter celo obiskali gospoda župana v njegovi pisarni. Najbolj pa smo uživali v spoznavanju, izdelavi in poskušanju naših lokalnih jedi – sami smo naredili smukavc ter se udeležili dveh kuharskih delavnic – izdelava žlikrofov pod vodstvom gospe Katje ter izdelava domače ocvirkovce pod vodstvom kuharice Danijele. Obema se še enkrat lepo zahvaljujemo, saj smo v obeh delavnicah neizmerno uživali, se veliko naučili ter razvajali naše brbončice z okusnimi jedmi.

(Skupno število obiskov 190, 1 obiskov danes)
Dostopnost