UŠI V VRTCU

Apr 23, 2024 | AKTUALNO -VRTEC, Novice-šola, VRTEC-NOVICE

V preteklih 14 dneh smo v vrtcu potrdili dva primera ušivosti. Letos se s to problematiko srečujemo že dlje časa, v daljših časovnih intervalih. Uši so neprijetna nadloga, ki jo je težko odpraviti. Tudi če otrok na prvi pogled ne kaže znakov okužbe, priporočamo redno tedensko prečesavanje lasišč otrok, po postopku navedenem na desni strani prispevka. V primeru, da pri otroku odkrijete uši, postopek prečesavanja izvajajte redno še najmanj mesec dni po izvedenem postopku razuševanja s šamponom. Naglavne uši so plazeče žuželke, ki ne poskakujejo, ne skačejo, ne letajo. Običajno se prenesejo z neposrednim dotikom glave z glavo, na kateri so uši, redkeje pa prek glavnikov, pokrival ali posteljnine. Kljub temu priporočamo redno tedensko pranje ninic oz. medvedkov, ki jih imajo otroci v vrtcu pri počitku, le ti pa naj bodo manjših dimenzij in primerni za redno pranje. Na spodnji povezavi najdete več informacij o ušeh in postopkih preprečevanja in odstranitve le teh.

V vrtcu izvajamo vse ukrepe za preprečevanje širjenja bolezni in drugih neželenih zdravstveni stanj. Perilo in igrače se redno pere po predhodno narejenih razporedih, v primerih potrjenih okužb tudi dodatno. Razkužuje se druge površine in redno skrbi za higieno rok. Kljub temu bomo pri preprečevanju okužb oziroma širjenju le teh najbolj uspešni s skupnimi močmi.