VRTEC V GOZDU ALI GOZD V VRTCU?

Avtor: | Jul 15, 2022 | Novice-šola, VRTEC-NOVICE

V šolskem letu 2021/22 se je Vrtec Peter Klepec priključil projektu Mreže gozdnih vrtcev in šol. Cilj projekta je prenesti del vsebin na prosto, v bližnje gozdove in travnike. V našem kraju imamo srečo, da imamo do bližnjega gozda le nekaj minut hoje. Celo leto lahko spremljamo menjavo letnih časov in življenje v naravi, ter se tako učimo sobivanja z njo in pomena ohranjanja čistega okolja. Že pred vključitvijo v projekt, smo se bivanja na prostem v našem vrtcu zelo posluževali. S projektom pa smo si zadali cilje, da del vsakodnevnih dejavnost prenesemo v naravno okolje in raziščemo možnosti gozdne pedagogike. Zagato smo rešili tudi v primeru, ko so bile naše nogice še prekratke za pot do gozda. Če vas zanima kako poteka jutranji pozdrav v gozdu, kje se skrivajo palčki, kako se nariše kar slišimo v gozdu in druge gozdne zanimivosti, vam predlagam, da povprašate otroke. Otroci v drobnih kamenčkih, zemlji in vejicah vidijo še mnogo več kot naše oči. Že v preteklosti smo s starši odlično sodelovali tudi na tem področju in zgradili gozdno igralnico, ki jo še vedno s pridom uporabljajo vsi oddelki v vrtcu, v vseh letnih časih. Gozdna igralnica je skozi omenjeni projekt še dodatno oživela, nam pa se je porodilo nešteto idej njene uporabnosti.   

(Skupno število obiskov 254, 1 obiskov danes)
Dostopnost