Konec šolskega leta je vedno namenjen tudi načrtovanju prihodnosti. Še posebej to velja za devetošolce. Zato smo bili veseli povabila z Ete, da nam predstavijo možnosti sodelovanja. V torek, 7. junija, smo tako šli na obisk vsi tisti devetošolci, ki izbiramo srednje šole tehničnih smeri. Gospa Lilijana Strmšek je predstavila potrebe po mladih kadrih, sistem štipendiranja, mentorstvo ter možnosti za prakso in počitniško delo. Z gospo Karmen Štucin smo si pogledali en del proizvodnje, drugi del pa nam je predstavil gospod Matjaž Podobnik. Nato sta svoje izkušnje sodelovanja z Eto tekom šolanja z navdušenjem predstavila dva njihova štipendista Nejc in Urban.  Za zaključek so se devetošolci prelevili v detektive in poiskali ključ do omarice, kjer se je skrivala sladka nagrada.

Ob tej priložnosti se še enkrat zahvaljujemo Eti za povabilo in celotno predstavitev.