V četrtek, 21. septembra smo v okviru Evropskega tedna mobilnosti 2023 gostili predstavnike Zavoda VOZIM. Zavod že vrsto let deluje na področju preventive v prometu, mladinskega dela in socialne integracije oseb z manj priložnostmi. Skozi osebne zgodbe invalidov, poškodovancev, želijo prispevati k spodbujanju pozitivnega in zdravega vedenja otrok in mladostnikov ter vplivati na varovalne in spodbujevalne dejavnike pred rabo alkohola ter drugih prepovedanih drog in spodbujanje zdravega načina življenja. Zavzemajo se, da z inovativnim in pozitivnim pristopom pripovedi osebnih zgodb vplivajo na mlade in spreminjajo njihova stališča.
Našim devetošolcem so v okviru zanimivega in poučnega predavanja predstavili sodobne vidike e-mobilnosti. Na sami delavnici so se učenci spoznali z distrakcijami, ki lahko nastanejo v prometu in kako lahko te nevarno vplivajo na potek samega prometa. Skozi interaktivno delo in igro so spoznavali pomembnosti varnega ravnanja na cesti. Ob koncu so se lahko preizkusili tudi na e-skiro simulatorju, ki prikazuje nepredvidljive dogodke na cesti.