V mesecu decembru smo si na predmetni stopnji privoščili polno mero kulturnih dogodkov. V torek, 5. decembra, smo si v organizaciji Zveze prijateljev mladine Idrija v okviru programa Veseli december in ob pomoči Filmskega gledališča Idrija ogledali film Milosti polni, Llenos de gracia. Navdihujoč španski družinski film po resničnih dogodkih o nogometu, nunah in predrzno navihani enajsterici, ki otroštvo preživlja v sirotišnici, film poln humorja, topline in srčne predanosti nas je nasmejal do srca, pustil pa tudi globoko sporočilo o uspehu tistih, ki bi lahko obupali, pa niso.

Režiserja je navdihnila resnična življenjska zgodba nogometnega igralca Valda, ki je treniral v znameniti nogometni šoli Reala Madrid in igral za več prvoligaških španskih klubov, odraščal pa je v sirotišnici El Parral. Njegova zgodba je prišla v javnost, ko je na eni od tekem po zadetem golu dvignil športno majico in pod njo razkril napis: »Hvala, sestra Marina!«

NAPOVEDNIK: https://www.kinodvor.org/film/milosti-polni/

V istem tednu smo se odpravili tudi v gledališče v Novo Gorico. Ogledali smo si predstavo, ki je nastala po knjižni predlogi Frana Saleškega Finžgarja »Pod svobodnim soncem«, po izjemnem zgodovinskem romanu, ki se je v srca ljudi zapisal predvsem zaradi narodnobuditeljskih vrednot. Odlična igralska zasedba znanih slovenskih igralcev nas je več kot navdušila. Pritegnila nas je do te mere, da so se nam v naslednjih dneh igralci celo pisno zahvalili za skrbno spremljanje predstave.