​Člani gledališkega kluba 5 smo v sodelovanju s prvošolci pripravili gledališko predstavo Čarli in tovarna čokolade ter jo zaigrali učencem od 1. do 5. razreda. V središču zgodbe je fant Čarli in štirje poredni otroci. Veruška je razvajena deklica iz bogate družine, ki ji starši izpolnijo vsako željo. Avgust je požrešen fant, ki ves čas samo je, kar ga na koncu skoraj stane življenja. Violeta neprestano žveči žvečilne gumije in se nesramno obnaša do svojih staršev. Miha pa je fant, ki cel čas gleda televizijo in igra računalniške igrice. V nasprotju z opisanimi otroki, ki živijo v izobilju, je Čarli reven fant, čigar družina se komaj preživlja, vendar kljub temu vedno uspe privarčevati za njegov rojstni dan, da bi mu dali največje veselje – čokolado. Največji izziv za revnega Čarlija predstavlja tovarna čokolade, ki se nahaja v neposredni bližini njegovega doma in katere znameniti lastnik je gospod Majavšek. S pomočjo zlate vstopnice mu uspe priti v tovarno in začne se prava dogodivščina. Zgodba ima srečen konec, njeno glavno sporočilo pa je, da se dobrota na koncu vedno splača.