Veselo smo že zakorakali v praznični december in v šoli veliko razmišljamo o tem, kako bi te dni še lepše preživeli. Izvajamo zelo zabavne in poučne dejavnosti, ki vam jih še ne moremo razkriti. Lahko pa vam zaupamo, kaj vse smo počeli v skupnem druženju podaljšanega bivanja v  jesenskem času.

Prvošolci smo se veliko igrali v učilnici, lotili smo se prvih domačih nalog, iskali različne načine spuščanja po toboganih v atriju, ustvarjali in skupaj zamešali “ZDRAVEGA SMUTKOTA” – sadni napitek. Veliko smo se pogovarjali o zdravi hrani in telovadili. Za krajšo umiritev in počitek po kosilu, smo večkrat obiskali knjižnico, kjer smo listali knjige in prebrali pravljice.

Drugošolci smo veliko ustvarjali (za božični bazar) in veliko pisali v zvezke. Več časa smo posvetili domačim nalogam, da jih ni bilo potrebno pisati še doma.

Tretješolci so raziskovali in spoznavali kristale, minerale in zvezdne kamne. Učence so kamenine zelo zanimale. Najbolj, pa jim je bil všeč nakit, katerega so si tudi nadeli.

Četrtošolci in petošolci so več časa posvetili družabnim  namiznim igram in poskrbeli za izdelavo jesensko – “bučne” dekoracije in novoletno – zimske dekoracije za hodnike in skupne prostore Pletli smo zapestnice prijateljstva in prijateljstva med nami.

V Tednu otroka, v oktobru, smo bili zelo radovedni in postavljali vprašanja, na katera znajo mogoče odgovoriti le strokovnjaki ali pa odgovore najdemo v znanstvenih knjigah. Npr.: Zakaj je nebo modre barve?, Zakaj nastane modrica?, Ali je vesolje res neskončno?, Zakaj je mleko belo, če pa koze jedo zeleno travo?, Ali je težko učiti?, Zakaj imamo domače naloge?, Kako je nastala abeceda?, Kako naredijo kredo, steklo, radirko…?, Zakaj nas nosi luna?, Zakaj ima krava lise?…Našli smo veliko ZAKAJev IN ZATOJev RADOVEDNOSTI.

Zelo zanimiv seznam vprašanj in veliko radovednih učencev imamo na šoli. Druženje v podaljšanem bivanju je lahko vedno zabavno ter poučno.