V soboto, 9. 12., smo skupaj s škratom Poldetom odšli na pohod na Mengore (453 m) in Bučenico (590 m), med Mostom na Soči, Volčami in Tolminom. Sprehodili smo se po krožni poti po ostalinah prve avstro-ogrske obrambne črte, ki je pomembno vplivala na razplet 12. soške fronte.

Škrat Polde nam je dal nalogo, da odkrijemo znamenitosti muzeja na prostem: jarke, bunkerje, kaverne, spominska obeležja, ostanke kamnitih zidov barak… Na vrhu Mengor smo našli škratkov zaklad (čokoladico in pomaranče) in imeli krajši postanek. Pri cerkvi, od koder se širi lep razgled na Julijske Alpe, smo imeli čas izpolniti naloge škrata Poldeta in se nato odpravili še na Bučenico z lepim razgledom na dolino Soče, Tolmin in okolico.

Tokrat smo bili pravi planinski raziskovalci. Lep planinski pozdrav.