Tudi letos, kot že od samega začetka (18 leto), naša šola sodeluje v projektu »Rastem s knjigo«. Naši sedmošolci so si letos pobliže ogledali domačo, Bevkovo knjižnico v Cerknem, kjer jih je sprejela vodja podružnice, gospa Marinka Grum. Najprej jim je predstavila namen nacionalnega projekta, ki je spodbujanje bralne kulture oz. motivacija za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter vabilo k aktivnemu obiskovanju splošnih knjižnic. V času obiska, so učenci s pomočjo računalnikov reševali vprašalnik skozi katerega so pridobili nekatere informacije, ki jim bodo omogočale samostojno iskanje knjig v knjižnici, ter druge informacije o knjižnici, vpisu, pravilih … Letos je Javna agencija za knjigo RS vsakemu učenec namenila knjigo naše pisateljice Irene Androjna Modri otok.