Letošnje leto smo na šolskem eko vrtu na novo uredili skalnjak. Nova ureditev se lepo poda protokolnemu prostoru pred šolo in vsebuje številne zeliščne vrste trajnic. Sivko, rožmarin, timijan, žajbelj in številne trajne cvetnice. V rastlinjaku smo zasadili številne v šoli vzgojene paradižnike, paprike, feferone, solato, ter nekaj križnic. Na vrtu so uspešno zrasle rastline, posebej dobro leto je bilo za koruzo, ki se je visoko povzpela v nebo. V gredah so zelo lepo obrodili jajčevci, buče in paprike. Paradižnike je tudi pri nas oplazila plesen in niso tako obilno obrodili. Jeseni smo pridelke pospravili in v rastlinjak zasadili solate, blitvo, radič, motovilec, ki pa jim je topla jesen zelo naklonjena. Na novo smo zapolnili nekaj visokih gred in jih uredili z jesensko zasaditvijo.