Čeprav živimo v dobi elektronske komunikacije in si tudi božično-novoletna voščila v veliki meri pošiljamo na ta način, nam je ob koncu oktobra 2023 vzbudil zanimanje predlog partnerske šole iz mesta Greve na Danskem, da bi učenci iz najrazličnejših dežel Evrope sami izdelali klasične voščilnice v papirnati obliki, drug drugemu nato rokopisno napisali božično-novoletna voščila in si jih poslali s klasično pošto. Pisemske ovojnice naj bi “krasile” klasične poštne znamke, s pomočjo katerih bi učenci spoznavali dežele ter kulture partnerskih šol. Rečeno – storjeno! Učenci izbirnega predmeta nemščina so se lotili izdelovanja in nato pisanja voščilnic, še pred začetkom praznikov pa so se tudi sami razveselili prejetih voščil z vseh strani Evrope. V projektu namreč sodelujejo šole iz Danske, Romunije, Grčije, Francije, Hrvaške, Španije, Poljske, Italije, Moldavije, Slovaške, Nizozemske, Slovenije, Nemčije in Norveške.