V petek, 20. 10. 2023, smo se devetošolci odpravili na Dan poklicev v Mladinski center Idrija. Prijazno so nas sprejeli, nas ogreli in povabili na ogled stojnic. Prisotne so bile številne srednje šole z več kot 40 programi izobraževanja. Predstavili so se Biotehniški center Naklo, Srednja lesarska šola, ŠC Ljubljana, Gimnazija Jurija Vege Idrija, Srednja šola za oblikovanje in fotografijo Ljubljana, Srednja gostinska in turistična šola Radovljica, Srednja gozdarska, lesarska in zdravstvena šola Postojna, Srednja trgovska in aranžerska šola Ljubljana, Strokovni izobraževalni center Ljubljana, BIC Ljubljana, Gimnazija in veterinarska šola, Šolski center Škofja Loka, Srednja šola za lesarstvo, Srednja gradbena, geodetska, okoljevarstvena šola in strokovna gimnazija Ljubljana, Srednja šola Veno Pilon Ajdovščina in Gimnazija Nova Gorica. Poleg šol so se predstavila tudi lokalna podjetja in obrtniki: Hidria d.o.o., ZD Idrija, Frizerski salon Andreja Eržen s.p., ORODJARSTVO TUŠAR d.o.o., Mizarstvo Damijan Vončina s.p., PETER DEBELJAK SLIKOPLESKARSTVO d.o.o., Kaskader d.o.o., ETA d.o.o. Cerkno, Dom upokojencev Idrija, d.o.o., Smart Optometry, Zavod za turizem Idrija, UNESCO globalni geopark Idrija, Poclain Hydraulics d.o.o.  ter študentski servis Mjob. Dobili smo veliko informacij, ki nam bodo v pomoč pri odločanju in izbiri srednje šole.

Zahvaljujemo se Mladinskemu centru Idrija za organizacijo in podjetju Hidria za pokritje stroškov prevoza.