​Tudi v letošnjem šolskem letu je na naši šoli potekalo tekmovanje v recitiranju decimalk števila π.

Tekmovanja se je udeležilo 13 tekmovalcev. Prav vsak izmed njih se je zelo izkazal in si prislužil π-jastično nagrado.

Zmagovalka Lara Miklavčič je odrecitirala 290 decimalk, a so ji sodniki zaradi manjše napake priznali 214 decimalk. S prvim mestom si je priborila PI-san šolski nahrbtnik in slastno PI-to.

Na drugo mesto se je zavihtela Zoja Bogataj, ki je povedala 224 decimalk. Tudi v njeno recitiranje se je prikradla manjša napaka, zato so ji sodniki priznali 189 decimalk.

Tretje mesto je osvojil Denis Peternelj, ki je brez napak odrecitiral 126 decimalk. Drugo in tretje uvrščena tekmovalca sta si prislužila slastne PI-škotke in krasno PI-ščal, ki izgleda in se oglaša kot prava ptica.

Tekmovalci od četrtega do desetega mesta so prav tako prejeli PI-ščali, zadnji trije pa obesek v obliki števila π.

Rezultati:

1. mesto Lara Miklavčič 9. a                           214 decimalk
  2. mesto Zoja Bogataj  6. a                            189 decimalk
  3. mesto Denis Peternelj 5. a                         126 decimalk
  4. mesto Anže Česnik 6. a                              120 decimalk
  5. mesto Laura Tušar 6. a                               100 decimalk
  6. mesto Anže Obid 7. a                                  63  decimalk
  7. mesto Karin Tacer 8. b                                45 decimalk
  8. mesto Ajda Škvarča 8. a                             32 decimalk
  9. mesto Taja Gantar 6. b                                30 decimalk
  10. mesto Anej Lipužič 5. b                               28 decimalk
  11. mesto Kaja Bevk 6. b                                  27 decimalk
  12. mesto Voranc Grudnik 7. b                          23 decimalk
  13. mesto Jani Volarič 7. b                                17 decimalk

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo, obenem pa vse zainteresirane vabimo, da se tekmovanja udeležijo v prihodnjem šolskem letu.