Ko se je dan prevesil v popoldne smo se 1. decembra 2023, s štirimi učenci odpeljali na osnovno šolo Kanal. Tam so letos gostili državno tekmovanje iz biologije za Proteusova priznanja. Najprej so nas sprejeli in povabili v njihovo dvorano, kjer so pripravili kratek program o njihovem kraju in glasbeni točki. Nato so učenci osnovne šole Kanal tekmovalce pospremili do učilnic v katere so bili razporejeni. Tam so takoj začeli z reševanjem tekmovalnih pol. Tema letošnjega tekmovanja so bili vlažni travniki. Naloge so bile obsežne z veliko besedila. Tekmovalci so morali pokazati veliko bralnega razumevanja o tematiki in dejstva med sabo povezovati. Kljub naslovu je bila tema zelo široko zastavljena, saj je obsegala živalski svet vlažnih travnikov, rastline in ekologijo teh vse bolj ogroženih ekosistemov.

Čisto vsi tekmovalci naše šole so bili odlični. Lara Miklavčič, Jernej Mavi in Nika Svetik so prejeli srebrna proteusova priznanja, Zala Ana Razpet pa zlato. Vsem iskrene čestitke za lep uspeh.  Mentorica Karmen Lapanja