V sredo, 30. 8. 2023, je v večnamenskem prostoru OŠ Cerkno potekal prvi roditeljski sestanek za starše vrtčevskih otrok. Roditeljskega sestanka se je udeležilo lepo število staršev, kar je zelo spodbudno, saj zadnja leta opažamo upad prisotnosti staršev na izobraževanjih in podobnih srečanjih, ki jih zavod organizira za starše vključenih otrok. Po uvodnem pozdravu ravnatelja g. Mitje Dežela, smo bili s strani Zavoda Varna pot deležni izobraževanja z naslovom »Rdeča luč za starše«. Vsebina izobraževanja je bila zelo konkretna, v smislu, kaj lahko odrasli storimo za boljši svet naših otrok in vseh nas tako v prometu, kot za izboljšanje vsakdanjega življenja posameznika. Izobraževanje je vodila gospa, ki je sama utrpela posledice zlorabe alkohola v prometu. Zelo zgovoren je bil tudi predvajan kratki video »Children See Children Do – 2013« , kako na obnašanje otrok vplivamo s svojim zgledom. Video si lahko pogledate na spodnji povezavi.

Izobraževanje je bilo organizirano s strani Občine Cerkno v sklopu ETM 2023.