V četrtek, 21. marca, se je nekaj devetošolcev odpeljalo na izlet v Planico. Iz Cerknega nas je odšlo osem, pridružili pa so se nam tudi otroci iz Spodnje Idrije, Idrije in Črnega Vrha nad Idrijo. Kot vsako leto je izlet omogočila zavarovalnica Triglav, od katere smo dobili brezplačno karto, bon za topel obrok in tudi praktično darilce. Ogledali smo si oba treninga in kvalifikacije. Tudi tokrat so se naši orli dobro odrezali, videli pa smo tudi nekaj grdih padcev. Seveda smo prav za vse skakalce vneto navijali, še posebej pa za Slovence. Lep spomin smo si lahko ustvarili, če smo se imeli priložnost slikati s kakšnim skakalcem ali od njega dobiti avtogram. Po koncu skokov smo se za nekaj časa udeležili tudi koncertov LPS in Jet Black Diamonds in imeli priložnost tudi od teh dobiti kakšen podpis ali fotografijo.

Zapisala Zala Ana Razpet, 9.b