V petek, 2. februarja 2024 je na Smučarskem centru Cerkno v organizaciji Osnovne šole Cerkno potekala veleslalomska tekma učencev, v spomin na prve partizanske smučarske tekme v okupirani Evropi, ki so potekale 20. in 21. januarja 1945 v Cerknem. Preko 30 učencev in učenk 4. in 5. razredov različnih osnovnih šol, se je pomerilo na progi Dolina SC Cerkno. Pod mentorstvom učitelja Alana Štucina in učiteljice Mihele Gnezda je barve naše šole zastopalo 11 petošolcev, ki so se z veleslalomsko progo zelo dobro in pogumno spoprijeli. To so bili Anika Pirih 5.b, Tibor Kranjc 5.b, Anika Sedej 5.a, Maja Svetik 5.a, Andraž Hojak 5.a, Frida Tušar 5.a, Mimi Šturm 5.a, Neisha Drole Bizalj 5.b, Uršula Tušar 5.a, Anamarija Jeram 5.a in Patrik Selak 5.a. Tekma je potekala v čudovitem sončnem vremenu in na dobro pripravljeni progi, za kar gre še posebna zahvala g. Nikotu Zajcu in spremljevalnim mentorjem sodelujočih šol, ki so poskrbeli, da je vse potekalo brezhibno. Ob koncu tekme je g. Zajc kot predstavnik Organizacijske odbora Partizanske smučine Cerkno ’45 najboljšim podelil priložnostne kolajne in priznanja. Sledilo je zasluženo kosilo in prijetno druženje vseh udeležencev ter skupna obljuba, da se prihodnje leto dobimo še v večjem številu. Iskrene čestitke vsem sodelujočim učencem za dosežene rezultate in zahvala celotnemu Organizacijskemu odboru Cerkno ’45 ter donatorjem, ki so finančno in organizacijsko omogočili izvedbo letošnje šolske športne prireditve.