Starše obveščamo, da je na voljo Vloga za uveljavljanje pravice do povračila stroškov prevoza šoloobveznih otrok in otrok s posebnimi potrebami na podlagi Pravilnika o organiziranju šolskih prevozov in povračilu stroškov prevoza v Občini Cerkno, ki je stopil v veljavo s šolskim letom 2023/24.

Med drugim pravilnik določa, da so upravičenci do povračila potnih stroškov:

– prvošolčki, ki nimajo spremstva na organiziranem brezplačnem prevozu in jih zato starši sami vozijo v šolo (dom pa je od šole oddaljen vsaj 2 km)

– ostali učenci, ki so sicer upravičeni do brezplačnega prevoza (dom je od šole oddaljen več kot 4 km), a nimajo varnega dostopa do avtobusnega postajališča in je hkrati dom od najbližjega postajališča oddaljen več kot 2 km

– organiziranega prevoza sploh ni (dom pa je od šole oddaljen vsaj 4 km)

Izpolnjeno vlogo lahko pošljete po pošti na naslov OBČINA CERKNO, BEVKOVA ULICA 9, 5282 CERKNO ali elektronsko na naslov nives.florjancic@cerkno.si, kjer dobite tudi več informacij in morebitna navodila za izpolnjevanje.

PRAVILNIK

VLOGA