Letošnje šolsko biološko tekmovanje je potekalo v sredo 20. 10. 2021 ob 13 uri na osnovni šoli. Letošnja tema so bili pajkovci. Tekmovalo je 28 učencev. Dosegli so lep rezultat in sicer so prejeli 14 bronastih priznanj. Prejemniki so: Tinkara Tušar, Zala Bašelj, Janja Lapanje, Eva Obid, Špela Majdič, Kristjan Šturm, Jana Močnik, Tija Močnik, Kristina Pririh, Aljaž Škvarča, Tjaša Močnik, Neža Obid, Lin Čadež in Klara Močnik.
Kriteriji pri tekmovanju:
• Bronasto Proteusovo priznanje prejmejo vse učenke in učenci, ki so na šolskem tekmovanju dosegli 28 točk ali več. Merilo: 70 % doseženih točk ali več.
• Na državno tekmovanje se uvrstijo vse učenke in učenci, ki so na šolskem tekmovanju dosegli 33 točk ali več.
Na državno tekmovanje so se tako uvrstile tri tekmovalke: Kristina Pirih, Tjaša Močnik in Klara Močnik.
Vsem tekmovalcem iskrene čestitke in obilo sreče na državnem tekmovanju.