Že kar nekaj let 22. aprila praznujemo dan Zemlje. Dogodek je namenjen osveščanju varovanja okolja naše Zemlje. Tema leta 2023 je bila Vlagajmo v naš planet. Opozarja nas na to, da svoj čas, sredstva in energijo namenimo reševanju podnebnih sprememb. Tudi s prvošolci smo se na to temo precej pogovarjali. Učili smo se ločevati odpadke in se podučili o reciklaži nekaterih odpadkov. Naučili smo se in z veseljem prepevali Eko himno. Na koncu pa smo se podali še na čistilno akcijo okrog šole. Upali smo, da ne bomo našli veliko odpadkov. Žal smo vreče z odpadki kar napolnili,  odnesli smo jih na ekološki otok. Pohvalno je, da se je kar nekaj učencev in učenk vključilo tudi v organizirane čistilne akcije po vaseh.

Še nekaj razmišljan prvošolcev o tem, kako sami skrbijo za naše okolje, naš planet:

Ne mečem odpadkov naokrog, ampak jih dam v prave kontejnerje.   Maša

Razvrščam smeti, iz plastike lahko naredim kakšno igračo.       Manja

Nikoli ne mečem smeti v naravo.      Tjaša

Ne mečem smeti v naravo, varčujem z energijo, da ni cel dan odprta elektrika.     Tobija

Ne mečem smeti na tla, doma ločujemo odpadke.    Lara

Pobiram smeti, dajem odpadke v koš.    Jani

Če vidim smeti v gozdu, jih poberem.    Nik

Pomagam pri čistilnih akcijah.     Vid

Ločujem odpadke, ne mečem smeti na tla.    Lena