16. marca 2023 je na naši šoli in na podružnični šoli Šebrelje potekalo šolsko matematično tekmovanje, Evropski matematični kenguru.
Tudi letos je bila udeležba množična, skupno se je tekmovanja udeležilo 162 učencev, od prvega do devetega razreda. Priznanje je osvojilo 61 učencev. Čestitke vsem, še posebej pa  učencem, ki so našo šolo zastopali na regijskem tekmovanju, ki je bilo letos v Solkanu.

Pod mentorstvom učitelja Marka Bevka in učiteljice Mije Bavcon Venko, se je regijskega tekmovanja, 5. aprila 2023, udeležilo 10 učencev.
To so:
šestošolci Ajda, Pija in Mihej,
sedmošolki Polonca in Neža,
osmošolci Jakob, Nika, Lara in Jernej
ter devetošolec Nace.

Tekmovali so za bronasto regijsko priznanje. Osvojilo ga je osem učencev, to so vsi trije šestošolci, obe sedmošolki ter Nika Svetik, Lara Miklavčič in Jernej Mavri iz osmega razreda.

Državno tekmovanje je letos potekalo na OŠ Pivka, 22. aprila 2023. Na to tekmovanje se je uvrstila šestošolka Ajda Kerčmar, kjer je dosegla lepo število točk, nekaj malega ji je zmanjkalo za srebrno priznanje na državnem nivoju.

(Skupno število obiskov 166, 1 obiskov danes)
Dostopnost