S strani izvajalcev šolskih prevozov (Nomago) smo bili naprošeni, da staršem prenesemo opozorilo glede uporabe zaščitnih mask za učence na šolskih avtobusih. Uporaba zaščitnih mask je za učence – vozače obvezna. Šolarji morajo masko nositi ves čas prevoza, ta pa mora po priporočilih NIJZ prekriti nos in usta. Učenci morajo biti poučeni o njenem pravilnem nošenju in ravnanju z njo. Najmlajšim otrokom masko po potrebi pomagajo namestiti starši ali druga odrasla oseba. Med nošenjem se maske ne dotikajo. Pred vstopom v vozilo in ob izstopu si razkužijo roke. Razkužilo zagotovi prevoznik, maske pa morajo otrokom zagotoviti njihovi starši. Za učence-vozače, ki jih danes niso imeli s seboj je šola razdelila maske, ki smo jih prejeli s strani civilne zaščite.

Več informacij o higienskih priporočilih, si lahko preberete na spodnji povezavi.
Kliknite: 10097_Prevozi šolarjev Priporočila NIJZ