​V tem šolskem letu je kolesarski izpit pod mentorstvom učiteljev Tatjane Slabe in Ervina Florjančiča opravilo 37 učencev iz 5. in 5 učencev iz 6. razreda. Učenci so se najprej preizkusili v teoretičnem znanju, nato svoje spretnosti pokazali na kolesarskem poligonu in vožnjo s kolesom izpeljali še po vozišču. Pri izvedbi kolesarskega izpita so nam pomagali člani Društva šoferjev in avtomehanikov Cerkno in dva policista iz idrijske postaje. Velika pridobitev za kolesarje so tri nova kolesa in novi odsevni jopiči, ki jih je šoli podaril Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu občine Cerkno, katerega predsednica je Adrijana Mavri.

V mesecu septembru smo bili v sodelovanju s SPV Cerkno vključeni tudi v projekt Evropskega tedna mobilnosti. Vsi učenci od 1. do 6. razreda so za natečaj Otroci in javni prostor z naslovom »Kako bi izgledala moja ulica?« prejeli praktične nagrade.

Vsem učencem želimo srečno in varno vožnjo!