V četrtek, 16.2.2023 bomo ob 18.00 uri preko spletne povezave www.neodvisen.tv gostili odličnega predavatelja Bojana Kodelja. V okviru predavanja KONEC IGRE bo za starše in učitelje pripravil zanimivo in poučno predavanje o prepoznavanju različnih oblik zasvojenosti pri otrocih in mladostnikih. Dandanes nam je na razpolago več informacij kot kdaj koli prej, vendar je množica podatkov razpršena in nepreverjena. V svetu dobro informiranih posameznikov se pasti najpogosteje skrivajo tam, kjer jih najmanj pričakujemo: med znanimi obrazi, na dobro poznanih krajih, v okolju, ki vsaj na prvi pogled vzbuja zaupanje. Ker so številne zasvojljive snovi postale del vsakdanjosti, ustvarjajo lažen občutek obvladljivosti, obenem pa je lažje prezreti njihov škodljivi vpliv. Zato je toliko bolj pomembno prepoznati signale, ki opozarjajo na potencialno nevarnost ali vsaj možnost neprijetnega zasuka.

TEMATIKA:

7 DEJSTEV O ZASVOJENOSTI

HORMONI IN ČUSTVA: RAZLIKE IN VPLIVI
»Tudi zasvajanje temelji na čustveni manipulaciji.«

PASTI IN SKUŠNJAVE
»Poznati ni isto kot prepoznati.«

HOJA PO ROBU
»Vsak korak je odločilen.«

Vaši otroci vam bodo v prihodnjih dneh prinesli domov poseben info.list, na katerem bodo vsa potrebna navodila in geslo za dostop do spletnega predavanja. Navodila vam bomo na vaš elektronski naslov posredovali tudi preko sistema Lo.Polis.

Vljudno vabljeni!

Predstavitveni bilten o predavanju KONEC IGRE