Tekmovanje iz znanja naravoslovjaKresnička za učence od prvega do sedmega razreda je letos potekalo v četrtek 6. 4. 2023. V mesecih pred tekmovanjem so učenci opravljali skrbno izbrane poskuse iz naravoslovja, ki jih je pripravilo društvo matematikov, fizikov in astronomov Slovenije – DMFA. Ogledate si jih lahko tukaj. Eden od poskusov je bil tudi raztapljanje polžje hišice. Poskus je trajal 4 ure. V pohitreni 1 minutni obliki si ga lahko ogledate na povezavi. Avtor posnetka je Andrej Guštin.
Tekmovanja se je letos udeležilo 96 učencev naše šole. Priznanje Kresnička je skupno doseglo 36 učencev.

Prejemniki priznanj:
1. razred: Sofia Dakič, Jakob Ozebek, Manja Razpet, Matija Lapanja, Lara Snekvik, Niko Štucin Trstenjak, Erik Koder, Teja Kokelj, Nuša Abram, Jurij Grum, Neja Brus, Lučka Kacin, Tjaša Magajne, Tinka Petrič (mentorice: Helena Prezelj, Alenka Bogataj, Doris Kacin Bogataj, Nataša Rozalija Kuralt, Ana Marija Kavčič).
2. razred: Karla Lapanja, Iza Pegan, Leon Štremfelj, Neja Mrežar, Ajda Peternel, Ren Tušar, Rubi Kužel (mentorice: Barbara Čelik, Tatjana Prezelj Kene, Helena Prezelj, Teja Mlakar).
3. razred: Tilen Pagon, Uroš Florjančič, Ažbe Lapanja, Urban Sedej, Loti Erjavec (mentorice: Andreja Lapanje, Brigita Kuštrin, Helena Prezelj, Teja Mlakar).
4. razred: Alvin Snekvik, Maruša Drloc, Neisha Drole Bizalj, Emma Krajnc, Patrik Selak (mentorja: Danijela Vidmar, Helena Prezelj, Ervin Florjančič).
5. razred: Anže Rejc (mentorica: Andreja Rijavec).
6. razred: Julija Bizjak, Kevin Kerčmar (mentorica: Karmen Lapanja).
7. razred: Polonca Bašelj, Robi Mlakar (mentorica: Karmen Lapanja).

Vsem tekmovalcem in njihovim mentorjem čestitamo za izkazano znanje in dosežene rezultate.

(Skupno število obiskov 168, 1 obiskov danes)
Dostopnost