Pred vstopom v novoletne praznične dni smo v večnamenski dvorani OŠ za naše učence pripravili prireditev, s katero smo se poklonili državnemu prazniku dnevu samostojnosti in enotnosti in se dostojno poslovili od leta 2019. Prvi del dogodka je bil posvečen trem okroglim obletnicam, ki so zaznamovale leto 2019 in so zgodovinsko pomembne za Slovenijo in slovenski narod. Člani govorno-recitacijske interesne dejavnosti so spomnili na 200-letnici smrti dveh imenitnih mož, razsvetljencev Žige Zoisa in Valentina Vodnika, in 100-letnice priključitve Prekmurja matični domovini. Drugi del prireditve so zaznamovale lahkotne in razigrane pisane točke veselega in prazničnega decembra, ki so jo pripravili učenci razredne stopnje skupaj s svojimi mentoricami, celotno dogajanje so popestrili OPZ, MPZ in ŠRTV. Z nagovorom se je domovini posvetil tudi ravnatelj Mitja Dežela, z dobrimi novoletnimi željami pa je postregla predsednica šolske skupnosti Neža Lapanja. Letošnjo prireditev je zasnovala učiteljica Mojca Mavri, z mladostnim žarom in suvereno pa so jo odvodili člani omenjene interesne dejavnosti Maya Marina Moravec, Domen Špik, Zara Fister in Hana Lapanja.

(Skupno število obiskov 539, 1 obiskov danes)
Dostopnost