​Spoštovani starši.

V zadnjih dneh se na šolo obrača kar precej staršev v zvezi z napovedanimi spremembami in uvedbo samotestiranja za vse učence v prihodnjem tednu. Podobna situacija je trenutno po vseh šolah. Tudi vodstva zavodov čakamo na določena pojasnila in operativne usmeritve s strani Ministrstva za šolstvo, znanost in šport. Nadejali smo se, da ta dobimo danes, pa žal do tega trenutka ostajamo praznih rok. Glede na to, da vsi skupaj razpolagamo zgolj z informacijami iz medijev, smo v našem zavodu že pripravili ustrezne protokole in jih bomo po prejemu tudi formalnih s strani odločevalcev, ustrezno prilagodili in uskladili. Želeli bi vas seznaniti, da boste vse potrebne informacije prejeli v naslednjih dneh na naši šolski spletni strani, o njihovi objavi pa vas bomo obvestili tudi na elektronske naslove, ki ste jih posredovali razrednikom.
Dejstvo je, da trenutno delamo, se učimo in oblikujemo šolsko okolje, v zelo zahtevnih razmerah. Pred vse nas se postavlja številne izzive, s katerimi se vsi skupaj prvič soočamo. Nenazadnje so to tudi različne direktive, ki jih vodstva in učitelji hočemo ali nočemo, moramo spoštovati. Nadzor nad našim delom je v zadnjem letu zelo pogost in dosleden (šolska in zdravstvena inšpekcija). V primeru kršitev ali napak, se kot zavod lahko s svojim delom hitro znajdemo na daljavo. Tega si nihče ne želi, saj šolanje na daljavo ne zagotavlja tistega, kar lahko učencem ponudimo v normalni, odprti in radoživi šoli. Trenutna situacija v zvezi z epidemijo ni dobra, tudi na naši šoli beležimo povečano število obolelih in tudi tistih, ki morajo ostati doma zaradi stika z obolelimi. Vse naše skupne aktivnosti morajo biti usmerjenje v preprečevanje širjenja virusa. Osebno menim, da je strah pred napovedanimi spremembami v prihodnjem tednu odveč. Imamo dovolj izkušenj in izdelan razumen protokol, ki učencev ne bo spravljal v nikakršne stiske. Verjamem, da ob poplavi takšnih in drugačnih informacij obstaja strah pri starših, a verjemite mi, da je moje zaupanje v naš pedagoški kolektiv zelo veliko. Skoraj dve leti tudi z vašo pomočjo, izvajamo vse potrebne ukrepe, jih premišljeno po potrebi prilagajamo, spreminjamo in tudi te povezane s samotestiranjem, bomo izpeljali tako kot je potrebno. V prihodnjih dneh potrebujemo vašo pomoč, v dobrem, mirnem sodelovanju in predvsem v zaupanju.

Mitja Dežela
ravnatelj OŠ Cerkno

(Skupno število obiskov 304, 1 obiskov danes)
Dostopnost