V četrtek, 24. septembra smo na šoli gostili zanimivega predavatelja, Bojana Kodelja. Kot vodja projekta Neodvisen.si že skoraj desetletje ozavešča mlade po šolah o različnih nevarnostih in pasteh sodobnega časa in z njimi povezanimi zasvojenostmi. Voditelj je v dvournem dokumentarnem predavanju, podkrepljenim s številnimi interaktivnimi posnetki in fotografijami, razkrival številne pasti, ki v današnjem času prežijo na mlade pa tudi na odrasle. Težo njegovemu predavanju so dale številne izpovedi strokovnjakov na tem področju. Izpostavil je problem prikritih sporočil in pasti zasvojenosti – igre na srečo, droge, internet, računalniške igrice. Predavanje je bilo organizirano za učence 7., 8. in 9.razredov. V popoldanskem času pa je o tovrstnih problematikah spregovoril tudi staršem in učiteljem.