27. januarja mineva 78 let od enega najbolj tragičnih dogodkov na Cerkljanskem v času druge svetovne vojne. Spomin na poboj 47 mladih tečajnikov, so tudi letos s kratkim kulturnim programom obeležili učenci OŠ Cerkno in OŠ Milojke Štrukelj iz Nove Gorice. Šola iz Nove Gorice je ime ohranila po na Brcih padli tečajnici, komaj 19-letni Milojki Štrukelj. Preživeli tečajniki pa so po koncu vojne spodbudili vseslovensko zbiralno akcijo za izgradnjo nove šole v Cerknem. Letošnja kulturna prireditev je zaradi znanih razmer potekala v virtualnem okolju. Dogodek so s kratko komemoracijo obeležile tudi nekatere slovenske domoljubne in veteranske organizacije.

Kulturno prireditev so pripravili učenci OŠ Cerkno in OŠ Milojke Štrukelj iz Nove Gorice